کانال تلگرم اخبار هیات علمی

فرصت مطالعاتی داخلی برای اساتید دانشگاه با مزایای ویژه

توفیق گفت: طی انعقاد تفاهم نامه با وزارت علوم فرصت مطالعاتی برای اساتید دانشگاهی در داخل کشور با مزایای مناسب در نظر گرفته شده است.
به گزارش خبرگزاری باشگاه خبرنگاران؛ علی اصغر توفیق معاون وزیر صنعت معدن و تجارت صبح امروز در هیجدهمین کنگره سراسری دولت صنعت و معدن تجارت که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد طی سخنرانی گفت: حدود ۳۰ سال قبل در سال ۶۳ ما قانون ارتباط دانشگاه با صنعت را به مجلس وقت پیشنهاد کردیم در آن موقع صنایع را مکلف کردیم که میزان ۲ در هزار را به سهم تحقیقات و پژوهش اختصاص دهند.
 وی افزود: تفاهم نامه‌ای با وزارت علوم، وزارت کار، ارشاد، وزارت ارتباطات و معاونت علمی وفناوری منعقد شده است.
 توفیق به برخی از بندهای انعقاد تفاهم نامه با وزارت علوم اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از بندهای تفاهم نامه‌ای که با وزارت علوم منعقد شده است به بحث فرصت مطالعاتی اساتید داخلی اشاره دارد و این امر هم مورد تصویب واقع شده است چنانچه اولین استاد به صنعت رفته و کار خود را آغاز کرده است که در این راستا آن استاد معادل حقوق خود را هم از دانشگاه مربوطه و هم از صنعت می گیرد و این در حالی است که یک دوره یک ماهه سفر به خارج از کشور نیز برای این اساتید در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این تفاهم نامه‌ها بتواند راهکاری مناسب جهت برقراری ارتباط دانشگاه با صنعت باشد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فرصت مطالعاتی داخلی برای اساتید دانشگاه با مزایای ویژه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.