کانال تلگرم اخبار هیات علمی

عدم برخورداری دانشجویان متقاضی وام ویژه دکتری از وام تحصیلی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: شرایط واگذاری وام دکتری به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و دانشگاه‌ها تا ۱۰ اسفندماه برای ارسال اسامی واجدین شرایط فرصت دارند.

ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص پرداخت وام ویژه دانشجویان دکتری گفت: دانشگاه ها درحال حاضر مشغول ارسال لیست اسامی دانشجویان واجد شرایط دریافت وام به صندوق رفاه دانشجویان هستند و صندوق براساس لیستی که از سوی دانشگاه ها دریافت کرده، پرداخت را در سال جاری آغاز می کند.

وی افزود: شرایط واگذاری وام دکتری به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و دانشگاه‌ها تا ۱۰ اسفندماه برای ارسال اسامی واجدین شرایط فرصت دارند.

به گزارش مهر، برخی از دانشگاه ها شرایط استفاده از وام دکتری را به شرح زیر اعلام کرده اند.

پیرو بخشنامه استفاده از تسهیلات وام دانشجویان مقطع دکتری درخصوص اصلاح دستورالعمل اجرایی و تمدید مدت ثبت نام از متقاضیان، دانشگاهها فرصت دارند تا ۱۰ اسفند ۹۳ نسبت به ارسال مدارک اقدام کنند.

براساس این دستورالعمل دانشجویانی که بلافاصله بعد از مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شده و دارای سند تعهد محضری معتبر در مقطع کارشناسی ارشد بوده و سند تعهد محضری آنان در سیستم فاز دو ثبت شده است، می توانند به عنوان اولین ضامن و در مقطع دکتری نسبت به ثبت یک ضامن جدید اقدام کنند.

چنانچه مشخصات ۲ ضامن متقاضی وام، در یک سند تعهد قید شده است، نسبت به ثبت و بارگذاری آن به تفکیک در سیستم فاز ۲ توسط امور دانشجویی دانشکده ها اقدام شود.

دانشجویان متقاضی وام ویژه دکتری، از وام تحصیلی نمی توانند استفاده کنند لذا دانشگاه باید نام دانشجویان مشمول وام ویژه دکتری را از لیست وام تحصیلی نیمسال دوم ۹۴-۹۳ حذف کند.

دانشگاهها می توانند تا ۱۰ اسفند ۹۳ نسبت به ارسال مدارک دانشجویان ورودی سالهای تحصیلی قبل از ۹۳-۹۲، براساس نامه پوششی پیوست و تعیین سال ورود اقدام کنند.

وام ویژه دکتری صرفاً در سنوات مجاز تحصیل (۸ نیمسال) قابل پرداخت است.

ثبت فرم شماره ۲ ( ضمیمه بخشنامه فوق الذکر) در قسمت الصاق سند تحصیلات الزامی است.

آخرین مهلت ارسال لیست متقاضیان واجد شرایط تا تاریخ ۱۰ اسفند ۹۳ بوده و تاریخ فوق به هیچ عنوان قابل تمدید نیست.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

2 دیدگاه در “عدم برخورداری دانشجویان متقاضی وام ویژه دکتری از وام تحصیلی”

  1. ناشناس گفت:

    ممنون که هم وام تحصیلی و قطع میکنید. هم پژوهانه رو تبدیل به وام کردید و هم به ورودی های ۹۰ در حد همون وام تحصیلی میدید.

  2. حسن گفت:

    با سلام
    وامی با این همه مزایا جای تشکر دارد!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.