خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » شرایط محدود برای جذب مربی در هیأت علمی

شرایط محدود برای جذب مربی در هیأت علمی

رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چگونگی جذب مربی در هیات علمی دانشگاه ها را تشریح کرد و گفت: برای جذب مربی محدودیت هایی داریم.

حجت‌الاسلام محمدرضا رضوان‌ طلب در گفتگو با خبرگزاری مهر در خصوص شرایط جذب و سهمیه مربی در جذب اعضای هیات علمی گفت: مسئولیت مرکز جذب اعضای هیات علمی، جذب کردن نیست، فعالیتی که دراین مرکز صورت می گیرد بررسی صلاحیت عمومی و علمی پرونده هایی است که به این مرکز ارجاع داده می شود .

وی ادامه داد: سپس این مرکز اعلام می کند که پرونده هایی که ارجاع شده مورد تایید نهایی قرار گرفته یا خیر، اینکه مربی جذب شود یا دکتری مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم تعیین می کند.

رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم افزود:  اما به صورت عموم برای جذب مربی سخت گیری زیاد است با این همه فارغ التحصیل دکتری که اکنون وجود دارند و تاکیدی که برافزایش کیفیت علمی دانشگاه ها وجود دارد جذب مربی توجیهی ندارد.

وی افزود: لذا سهمیه جذب مربی توسط مرکز نظارت و ارزیابی محدود به رشته های خاص می شود به عنوان مثال در رشته هنر تعداد فارغ  التحصیلان دکتری نسبت به رشته های دیگر کم تر است بنابراین سهمیه مربی برای آن در نظر می گیریم، برای برخی از دانشگاه‌های نقاط محروم نیز لازم است که مربی در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام رضوان طلب افزود: برای جذب مربی باید یک مجوز از مرکز نظارت و ارزیابی و یک مجوز از هیات امنا دانشگاه صادر شود ولی در مجموع می توان گفت که جذب مربی محدود شده است.

همچنین ببینید

اجرای فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه آزاد در صنایع داخلی

مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم از سال آینده فرصت مطالعاتی اعضای …

۲ دیدگاه

  1. خوب اصلا از اول رشته ای برای جذب مربی اعلام نکنید. بچه ها هم نه ثبت نام می کنن و نه امیدوار میشن.

  2. آیا این خبر به معنای لغو سرباز هیات علمی دکتری و کارشناسی ارشد از طریق فراخوان شهریور ۹۳ هم می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *