کانال تلگرم اخبار هیات علمی

بررسی صلاحیت عمومی بیش از 39 هزار متقاضی جذب هیات علمی

معاون تایید صلاحیت و توانمندی علمی هیات مرکزی جذب آمار فعالیت های صورت گرفته در این معاونت را طی سال های ۸۸ تا ۹۳ اعلام کرد.

غلامحسین خدری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: معاونت تایید صلاحیت و توانمندی علمی هیات مرکزی جذب وزارت علوم، فرایند جذب و تبدیل وضعیت ها را بررسی می کند، پرونده های ارسالی از طریق هیات‌های اجرایی جذب دانشگاه‌ها، توسط این معاونت استعلام می شود.

وی ادامه داد: درحال حاضر در ۳۱ استان کشور دفتر تحقیق و جذب استانی این معاونت فعال است که تحقیق مربوط به اعضای هیات علمی توسط این دفاتر انجام می شود.

معاون تایید صلاحیت و توانمندی علمی هیات مرکزی جذب افزود: پس از اینکه تحقیق های لازم انجام شد، نتیجه به دانشگاه‌ها ارایه می شود، دانشگاه‌ها نیز برمبنای جواب استعلام و تحقیق کارهای صلاحیت عمومی و علمی پرونده های تشکیل شده را در هیات های اجرایی جذب مورد بررسی قرار می دهند.

وی یادآورشد: سپس پرونده‌های بررسی شده برای ما ارسال می شود، کارهای صورت گرفته برروی پرونده ها مرور می شود، سپس در هیات مرکزی جذب مطرح شده و  در صورت تایید به دانشگاه ارسال می شود.

خدری به آمار فعالیت های صورت گرفته توسط  معاون تایید صلاحیت و توانمندی علمی هیات مرکزی جذب وزارت علوم از سال ۸۸ تا ۳۰ دی ماه ۹۳ اشاره کرد و گفت: طی این سال‌ها در بخش تعیین صلاحیت های عمومی ۳۹ هزار و ۲۵۱ پرونده متقاضی بررسی شده که بالغ بر ۹۱ درصد آنها تایید شده است .

وی ادامه داد: در بخش تعیین صلاحیت علمی نیز طی سال های مذکور ۵ هزار و ۸۲۷ پرونده ارایه شده که ۸۶ درصد این پرونده ها تایید شده است.

خدری یادآور شد: طی این مدت استعلام هایی که از مراجع سه گانه صورت گرفته ۲۱۲ هزار و ۲۵۶ مورد و تحقیق هایی که صورت گرفته ۸۸ هزار و ۹۹۲ پرونده بوده است .

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بررسی صلاحیت عمومی بیش از ۳۹ هزار متقاضی جذب هیات علمی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.