کانال تلگرم اخبار هیات علمی

برنامه ریزی برای 72 هزار هیات علمی دانشگاه آزاد در سال 96

دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب ۷۲ هزار عضو هیات علمی تا سال ۱۳۹۶ برنامه ریزی های لازم را انجام داده است.

به گزارش ایسنا، دکتر«حمید میرزاده» رییس دانشگاه آزاد اسلامی عصر ۲۰ آذر ماه در ابتدای نشست خود با خبرنگاران گفت: باید میزان وابستگی دانشگاه به درآمدهای حاصل از شهریه را کاهش و در عوض به اجرای طرح‌های اقتصادی دانش‌بنیان توجه کنیم.

حمید میرزاده با بیان این که بیش از ۴۰ درصد بار آموزش عالی کشور بر عهده دانشگاه آزاد است اظهار کرد: در ۱۰ سال گذشته بیش از ۵۱ هزار مقاله‌ی ISI در این دانشگاه تولید شده که توانسته دانشگاه را حائز رتبه اول تولید علم در کشور و برند دانشگاه آزاد اسلامی را به یک برند برتر تبدیل کند.

میرزاده با اشاره به این که در هفته اول ثبت نام دکترا، ۱۲ هزار ظرفیت این دانشگاه تکمیل شد، تصریح کرد: این دانشگاه را با وجود فضا و امکانات، نمی‌توان با هیچ یک از دانشگاه‌های غیردولتی کشور مقایسه کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: این دانشگاه دارای ۵۲ هزار عضو هیات علمی است که ۳۰ هزار نفر آنها به صورت تمام وقت فعالیت می‌کنند، همچنین سالانه ۵۰۰۰ عضو هیات علمی جدید به مجموعه اضافه و گنجینه‌ی بزرگ علمی برای کشور محسوب می‌شود. ضمن اینکه قرار است در سال ۹۶ تعداد اعضای هیات علمی به ۷۲ هزار نفر برسد.

 

 

 

 

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “برنامه ریزی برای ۷۲ هزار هیات علمی دانشگاه آزاد در سال ۹۶”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.