کانال تلگرم اخبار هیات علمی

منع استخدام هیات علمی مجرد، دانشگاه‌ها را از نخبگان محروم می‌کند

رییس دانشگاه علم و صنعت ایران با ابراز مخالفت نسبت به طرح ممنوعیت استخدام مجردین به عنوان عضو هیات علمی گفت: ممنوعیت استخدام مجردین هیچ دلیلی ندارد. وضع یک قانون عام برای عده‌ای محدود ، منطقی و معقول نیست.

دکتر علی برخورداری در گفت‌وگو با  خبرگزاری دانشجویان ایران، اظهار داشت: من اصلا موافق چنین طرحی نیستم چراکه افراد معمولا زمانی که تحصیل می‌کنند کمتر شرایط ازدواج دارند و پس از فارغ‌التحصیلی و اخذ مدرک دکتری و پیدا کردن یک شغل با ثبات به ازدواج فکر خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه وضع یک قانون کلی برای عده‌ای محدود امر درستی نیست، گفت: جوانان به طور نرمال پس از پیدا کردن شغل مناسب ازدواج می‌کنند و تعداد افرادی که با مهیا نشدن شرایط، ازدواج می‌کنند، بسیار کم است و وضع یک قانون کلی برای یکسری استثناء معقول نیست.

وی درباره آسیب‌هایی که این طرح به دانشگاه‌ها وارد خواهد کرد، گفت: چنین قوانینی دانشگاه‌ها را از استخدام نخبگان و شاگرد اول‌ها محروم می‌کند و برای وضع یک قانون باید تمام جوانب را در نظر گرفت و یک قانون عام پسند وضع کرد.

برخورداری در مورد وضعیت تقاضای هیات علمی در دانشگاه علم و صنعت گفت: دانشگاه علم و صنعت نیاز چندانی به هیات علمی ندارد اما هر ساله به دلیل توسعه‌ها و بازنشستگی برخی افراد معمولا ۲۰ نفر استخدام می‌کنیم که این جذب ها از طریق بورسیه‌ها و فراخوان‌های جذب صورت می‌گیرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

6 دیدگاه در “منع استخدام هیات علمی مجرد، دانشگاه‌ها را از نخبگان محروم می‌کند”

 1. مینا گفت:

  جانا سخن از زبان ما می گویی….
  ممنونم از آقای دکتر.

 2. سارا گفت:

  با سلام

  بنده هم با آقای دکتر موافقم. شاید کسی نخواد به این زودی ها ازدواج کنه، اونوقت این همه درس خونده بمونه خونه، و خونه داری کنه؛ یا اینکه بره دنبال کاری که در حد سوادش نیست. واقعا این درسته؟!!!!
  مسئولین محترم، قبل از اینکه دیر بشه کاری کنید.

 3. مهدی گفت:

  احسنت بر شما رییس دانشگاه علم و صنعت ایران جناب دکتر برخورداری
  علم، کردار، اخلاق و عفت، بستگی به مجرد و متاهلی اشخاص ندارد.
  شخصی که هیئت علمی شود قطعا ازداواج میکند چون قبلش،برایش شرایط مهیا نیست
  یکم از این افکار سنتی فاصله بگیرید، چون با اجبار کاری حل نمیشود

 4. روحی گفت:

  کاملً با نکته های متذکره موافقم.
  امیدوارم قبل از اینکه دیر شود اصلاحات مقتضی در این مورد انجام پذیرد
  به امید بهروزی

 5. nader گفت:

  افراد معمولا زمانی که تحصیل می‌کنند کمتر شرایط ازدواج دارند و پس از فارغ‌التحصیلی و اخذ مدرک دکتری و پیدا کردن یک شغل با ثبات به ازدواج فکر خواهند کرد.
  این سخن دکتر کاملا درست است اما هیچ کدم از مسئولین به این قضیه فکر نکرده اند. لطفا فکری به حال متقاضیان جذب شود. حداقل اجبار کنید تا یک سال بعد از جذب شدن می بایست متاهل شوند

 6. میثم ابراهیمی گفت:

  واقعا خدا خیرش بده که چنین نظری داره. می بالم به چنین افراد فهیمی که در مملکتم دارم. واقعا من بمیرم هم تن به ازدواج نمیدم تا زمانی که شغل مناسب پیدا کنم و گرنه بدون شغل هیچ زمان تن به ازدواج نمیدم که دختر مردم رو بدبخت کنم و یا قرار باشه با اینهمه درس خوندن برم دم مشاور املاک واستم یا روی تاکسی و آزانس کار کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.