خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » جذب ۴ هزار و ۱۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه پیام نور

جذب ۴ هزار و ۱۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه پیام نور

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه پیام نور کشور آخرین وضعیت هرم هیات علمی و نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه پیام نور را تشریح کرد.

 دکتر حیدر جهانبخش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت نسبت استاد به دانشجو و هرم هیات علمی این دانشگاه گفت: استنباط عمومی مردم از پیام نور هنوز همان استنباط ۲۵ سال پیش است که فکر می کنند پیام نور فقط دارای رشته های علوم انسانی، علوم پایه و غیر حضوری است.

وی ادامه داد: در صورتی که در حال حاضر دانشگاه پیام نور ۹ دانشکده دارد و سه گونه درس به صورت مجازی، نیمه حضوری و حضوری ارایه می شود.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه پیام نور کشور افزود: با توجه به این مسئله که افزایش ظرفیت در دانشگاه ها بسیار سخت بود از همین رو وزارت علوم اجازه داد که این ظرفیت ها در دانشگاه پیام نور ایجاد شود.

وی یادآور شد: بنابراین پیام نور در حال حاضر هم آموزش از راه دور، مجازی، نیمه حضوری و حضوری دارد. آموزش حضوری در پیام نور منبع محور است و هیچ درسی بدون کتاب نیست، این مساله به تغییر هرم اعضای هیات علمی، تعداد نسبت استاد به دانشجو و هم مدرک تحصیلی و رتبه علمی دانشجو منجر شده است.

جهانبخش افزود: تغییر نسبت استاد به دانشجو با کندی روبرو بود که از دو سال گذشته سریع تر شده است و این نسبت از یک به ۴۵۰ به نسبت یک به ۳۶۰ تغییر کرده است .

وی اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور را ۴۰ هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد:امسال با جذب ۳ هزار ۱۰۰ عضو هیات علمی این نسبت از یک به ۴۵۰ به نسبت یک به ۳۶۰ تغییر کرده است.

جهانبخش افزود: ما امیدواریم که این نسبت را یک به ۲۵۰ برسانیم اما خب معتقدیم یک به ۲۵۰ برای رشته های معماری هنر، جوابگو نیست. در رشته های ما این نسبت باید یک به ۴۰ و یا ۵۰ باشد.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه پیام نور کشور اظهار داشت: در سال جاری در رشته های معماری و هنر توانستیم افرادی با مدرک دکتری جذب کنیم و اکنون ۴ عضو استادیار این دانشکده به  ۱۲ عضو دانشیار به بالا تغییر کرده است. اکنون ۱۱ استایار و  ۹۰ مربی داریم که ۲۰ درصد آنها در مقطع دکتری قبول شده و بورس ما شده اند.

همچنین ببینید

اجرای فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه آزاد در صنایع داخلی

مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم از سال آینده فرصت مطالعاتی اعضای …

۲ دیدگاه

  1. سیده زینب حسینی

    سلام
    من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر- نرم افزار هستم و ساکن استان مازندران می باشم. آیا شرایط عضو هیأت علمی در پیام نور را دار؟

  2. با سلام
    متاسفانه دید دانشگاه ها هم اینگونه است و می گویند پیام نور، غیر حضوری یا نیمه حضوری است و از سهمیه استعداد درخشان محروممون می کنند

    هیات علمی جذب کنید اما کیفیت رو هم افزایش دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *