خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » تسهیلات ویژه برای جذب هیات علمی از بین دانش آموختگان خارج از کشور

تسهیلات ویژه برای جذب هیات علمی از بین دانش آموختگان خارج از کشور

در جلسه ۱۴۵ هیأت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزشی، جزئیات ارائه تسهیلات ویژه به دانشجویان نخبه دانشگاههای کشور، بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه هیأت عالی جذب به ریاست محمود کی نژاد در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، برگزار شد.

در ابتدای این جلسه پس از بحث و بررسی در مورد فراخوان ویژه جهت شرکت دانشجویان خارج از کشور در آذرماه سال جاری، مقرر شد بنیاد ملی نخبگان به منظور استفاده بهینه از ظرفیت دانشجویان نخبه ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، با در نظر گرفتن نقشه جامع علمی کشور و ضمن توجه به آینده‌نگاری رشته‌ های تحصیلی نسبت به جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ های خارج از کشور به منظور عضویت در هیئت علمی دانشگاه‌ ها اقدامات لازم را انجام دهد.

در این جلسه همچنین مقرر شد برای تشویق دانشجویان نخبه شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ های خارج از کشور برای عضویت در هیأت علمی دانشگاه‌ ها و موسسات آموزشی، جایزه علمی (grant) به این افراد پرداخت شود و در صورتی که این افراد در رشته‌ های جدید یا دانشگاه‌های شهرستان ‌ها مشغول به خدمت شوند، کمک مالی به دانشگاه ‌های پذیرنده این افراد نیز پرداخت خواهد شد.

همچنین ببینید

اجرای فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه آزاد در صنایع داخلی

مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم از سال آینده فرصت مطالعاتی اعضای …

۳ دیدگاه

  1. بنظرم بسیار تصمیم خوبی است. چه دکترای داخل چه خارج با هم رقابت می کنند و اصلح آنها انتخاب می شود. هر دو حق دارند در مملکت خود کار کنند.

  2. سلام
    همین دانشجوهای دکترای داخل رو جذب کنن خارجش پیشکش!

    • سلام … جذب دانش آموختگان خارج از کشور می تونه به پیشرفت و ارتقا درجات علمی دانشگاه های داخل کشور بسیار تاثیر گذار باشه. از آنجایی که فارق التحصیلان خارج از کشور در محیط های متفاوت آموزشی تحصیل کردن می توانند نقش مبادله کننده و متعادل کننده ای در سیتم آموزشی ایران داشته باشند. متد های جدید آموزشی… . ایده های جدید در تدریس و روند آموزشی… خلاقیت…. نوآوری…. می توانند از مزایای به کار گرفتن تحصیل کرده های خارج از کشور باشند.

      روند آموزشی دانشگاه های داخلی با جذب فارق التحصیلان خارج از کشور با فصل جدیدی از تغیرات سازنده روبرو خواهد شد و این مسئله می تواند به پیشرفت رتبه جهانی دانشگاه های داخلی و برز رسانی سیستم آموزشی با کیفیت معقول کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *