کانال تلگرم اخبار هیات علمی

کاهش زمان تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی به 4 ماه

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از کاهش زمان تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی به ۴ ماه خبر داد و گفت: ۸۰ درصد اصلاحات شیوه نامه ارتقای اعضای هیات علمی انجام شده است و پس از تایید نهایی اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عباس سروش ، تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر را ۵۰۵ نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد ۱۳۳ نفر پیمانی، ۷۷ نفر رسمی آزمایشی و ۲۹۵ نفر رسمی قطعی هستند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه ارتقا اعضای هیات علمی، خاطر نشان کرد: کم بودن انعطاف شیوع اجرایی کردن آیین نامه در دانشگاه، روند طولانی مدت انجام فرآیند اداری ارتقا و تبدیل وضعیت، عدم وجود دفتر مستقل، سردرگمی اعضای هیات علمی در خصوص آیین نامه های موجود و کاهش انگیزه و بازدهی برخی از اعضای هیات علمی از جمله مشکلات موجود در زمینه ارتقا و تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی است.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تلاش برای کاهش زمان تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی خبر داد و اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده در صورتی که اعضای هیات علمی شرایط لازم را داشته باشند و فرم ها و مستندات خود را به دفاتر دانشکده ها تحویل داده باشند فرآیند تبدیل وضعیت به ۴ ماه کاهش یافته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده است در زمینه اصلاحات شیوه نامه ارتقای اعضای هیات علمی گفت: ۸۰ درصد این اصلاحات انجام شده است و در صورت نهایی شدن آن پس از ابلاغ قابل اجرا خواهد بود.

سروش با بیان اینکه برای شفاف سازی سایت دبیرخانه هیات ممیزه راه اندازی شده است، یادآور شد:برای پویایی اعضای هیات علمی معیارهایی چون استاد ممتاز، استاد سرآمد و استاد نمونه در نظر گرفته شده است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کاهش زمان تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی به ۴ ماه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.