کانال تلگرم اخبار هیات علمی

برنامه دانشگاه شهید بهشتی برای جذب 70 عضو هیات علمی

رییس دانشگاه شهید بهشتی از برنامه‌ریزی برای جذب ۷۰ عضو هیات علمی در دانشگاه خبر داد.

دکتر محمد مهدی طهرانچی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا باشاره به فراخوان جذب هیات علمی گفت: حدود ۲۳۰ نفر در دو سال اخیر در دانشگاه جذب شده‌اند و امسال نیز درنظر داریم حدود ۷۰ عضو هیات علمی جدید جذب کنیم.

وی اولین اولویت دانشگاه شهید بهشتی را مرجعیت علمی دانست و با بیان اینکه جهت کسب مرجعیت علمی چند برنامه عملیاتی وجود دارد، اظهار کرد: می‌خواهیم تعداد پذیرش دانشجویان خارجی دانشگاه را افزایش دهیم. اکنون ۱۵۰ نفر دانشجوی خارجی داریم و در برنامه سه ساله، باید ۳ تا ۵ برابر شود.

وی همچنین افزود: بحث طرح‌های پژوهشی نیازمحور و تجاری‌سازی دانش را پیش‌رو داریم و تلاش می‌کنیم که دستاوردهای دانشجویی و فناوری را به صحنه تجاری‌سازی ببریم.

وی با بیان اینکه تحقیقات نیازمند تجهیزات است، گفت: بهره‌مندی از تجهیزات به صورت یکپارچه یکی دیگر از اولویت‌های دانشگاه است و در این راستا سامانه جدیدی تحت عنوان ” بهره‌برداری یکپارچه از تجهیزات” راه‌اندازی شده است.

رییس دانشگاه شهیدبهشتی با اشاره به اینکه دانشگاه شهیدبهشتی در عرصه درآمدزایی موفق بوده است، گفت: دنبال این هستیم بتوانیم معادل ۴۰ درصد بودجه‌ای که از دولت می‌گیریم را خودمان تامین کنیم.

طهرانچی در پایان همچنین بیان کرد: تا پایان مهرماه خوابگاه ۴۰۰ نفره‌ای را افتتاح می‌کنیم. همچنین استقرار اولیه دانشکده علوم تربیتی و دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی صورت گرفته است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “برنامه دانشگاه شهید بهشتی برای جذب ۷۰ عضو هیات علمی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.