خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » وابستگی جناحی ملاک پذیرش اعضای هیأت علمی نباشد

وابستگی جناحی ملاک پذیرش اعضای هیأت علمی نباشد

معاون مرکز جذب وزارت علوم گفت: همه تلاشمان این است که جذب اعضای هیئت علمی کشور را از سیاست زدگی و جناح بندی های سیاسی دور نگه داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عباس یزدانی یکی از رویکردهای جذب در دوره جدید را تسهیل ورود نیروهای علمی و نخبه به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور دانست و اظهار داشت: همانطوری که امام راحل تاکید داشتند سرنوشت جامعه در دانشگاه ها رقم می خورد و رهبر معظم انقلاب نیز تداوم جدی، پر شتاب و همه جانبه نهضت علمی را به عنوان عامل اصلی سرنوشت آینده ایران و جهان مورد تاکید قرار دادند.

وی در ادامه افزود: برای رسیدن به توسعه و پیشرفت راهی جز پیمودن مسیر علم و دانش وجود ندارد و این راهی است که همه کشورهای پیشرفته دنیا طی می کنند و بخشی از تحقق این هدف، به هیئت های اجرایی جذب مربوط می شود ، بنابراین، مهم ترین هدف مرکز جذب، بهره گیری از دانش آموختگان متخصص و متعهد به عنوان عامل توسعه و پیشرفت کشور است.

معاون مرکز جذب در ادامه به رویکرد های این مرکز و اتخاذ ساز و کارهای مناسب جذب اساتید اشاره کرد و یادآور شد: رویکرد مرکز جذب در این دوره این است که با اتخاذ ساز و کارهای مناسب، جذب اعضای هیئت علمی کشور را از سیاست زدگی و جناح بندی های سیاسی دور نگه دارد. زیرا بزرگترین آفت برای مراکز آکادمیک و دانشگاهی سیاست زدگی است و وابستگی جناحی نباید ملاک رد یا پذیرش افراد باشد.

وی در ادامه گفت: البته همه انسان ها مواضع سیاسی دارند. تنوع دیدگاه های سیاسی امری طبیعی است و نباید توقع داشت که همه انسان ها مثل هم فکر کنند. امروز تلاش ما این است که زمینه های جذب نخبگان متعهد را فراهم کنیم تا دانش آموختگان ممتاز و متدین کشور کرسی های تدریس در دانشگاه ها را برعهده بگیرند.

وی خاطرنشان کرد : تعهد و تخصص در جذب افراد دو فاکتور لازم و ضروری است  ونباید به بهانه یکی دیگری را نادیده گرفت.

دکتر یزدانی صیانت از حقوق متقاضیان جذب و هم چنین صیانت از حقوق دانشگاه، نظام و کشور را به عنوان یکی از سیاست ها و راهبردهای مرکز جذب دانست و گفت :  حق کشور اقتضا می کند برای توسعه و پیشرفت از نخبگان، فرهیختگان علمی و اساتید قوی برخوردار باشد.

معاون مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم ،  مهم ترین دستاورد مرکز جذب در دوره جدید را حفظ شأن و کرامت دانش آموختگان و اساتید عنوان کرد و اظهار داشت :  دانش آموختگان دانشگاه ها با ارزش ترین سرمایه های ملی هستند و همه ما چه مسئولان جذب و چه کارشناسان جذب باید در کمال احترام پاسخگوی متقاضیان باشیم زیرا تغییر فضای حاکم بر جذب و ایجاد آرامش و امنیت روانی برای اساتید از رویکردهای جدید مرکز جذب است.

همچنین ببینید

شرایط ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی بهمن 96 - 97 وزارت علوم

فرصت دانشگاه‌ ها برای بررسی پرونده‌ های جذب هیأت علمی تا ۷ دی

دانشگاه‌ها تا هفتم دی‌ ماه باید بررسی صلاحیت متقاضیان جذب هیأت علمی وزارت علوم را …

یک دیدگاه

  1. همه تلاشمان این است …
    دکتر! چقدر موفق بودیدن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *