ثبت نام آزمون دکتری 98 کانال تلگرم اخبار هیات علمی

فرآیند تجمیع تشکیلاتی پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اعلام شد

فرآیند تجمیع تشکیلاتی پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرآیند تجمیع تشکیلاتی پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات اعلام شد. بر این اساس تمام واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به جز واحد علوم و تحقیقات تهران با واحدهای دانشگاهی تجمیع می‌شوند.

براساس این گزارش، سرپرست واحد دانشگاهی حاصل تجمیع توسط رئیس دانشگاه منصوب می‌شود و فرآیند تجمیع حساب‌های بانکی، اموال، دارایی‌ها، امور مالی، اداری و منابع انسانی مطابق دستورالعملی است که توسط معاونت اداری و مالی دانشگاه ابلاغ می‌شود.

کدرشته‌های واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات با واحد دانشگاهی تجمیع شده و گروه‌های آموزشی در قالب دانشکده‌های واحد دانشگاهی حاصل تجمیع تعریف می‌شود.

براساس این گزارش، رشته‌های همنام با یکدیگر تجمیع شده و فقط یک کد رشته باقی خواهد ماند. معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نسبت به تصویب سایر گرایش‌های کدرشته‌های تجمیع شده مطابق درخواست واحد متقاضی اقدام می‌کند.

اعضای هیأت علمی واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات و واحد دانشگاهی تجمیع شده و در خدمت آموزش مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به عنوان عضو هیأت علمی گروه آموزشی ذی‌ربط واحد آموزشی تجمیع شده فعالیت می‌‌کنند.

مدرک فارغ‌التحصیلان ورودی سال ۹۳ و قبل ا‌ز آن در واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات به نام همان واحد یا پردیس که دانشجو در آن پذیرفته شده صادر می‌شود و از دانشجویان ورودی سال ۹۴ به بعد به نام واحد دانشگاهی تجمیع شده صادر خواهد شد.

سطح سازمانی واحدهای مشمول تجمیع با ابلاغ معاونت برنامه‌ریزی دانشگاه یک درجه دانشگاهی ارتقا پیدا می‌‌کند.

تمام ساختارهای سازمانی اجرایی مانند معاونت‌ها و مدیریت‌های واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات و واحدهای دانشگاهی با یکدیگر تجمیع می‌شود.

ساختار سازمانی و تشکیلات واحدهای تجمیع شده متعاقبا توسط معاون برنامه‌‌ریزی دانشگاه برای طرح و تصویب در هیأت امنای استانی ابلاغ می‌شود.

مرکز آزمون دانشگاه موظف است بر اساس مفاد این بخشنامه و طرح تجمیع علاوه بر درج کد رشته واحدها به استناد تبصره بند ۳، بند۵ و موافقت ذیل بند ۶ صورت جلسه مشترک ۳ تیرماه ۹۳ وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به درج کدرشته‌های جدید کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی در دفترچه‌های آزمون از مهرماه ۹۳ اقدام کند.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه موظف است به استناد موافقت ذیل بند ۶ صورتجلسه مشترک ۳ تیرماه ۹۳ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی با تشکیل کارگروهی با حضور مدیرکل گسترش آموزش عالی و رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به تصویب رشته‌‌محل‌های جدید که درخواست آنها توسط واحدها در پرتال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وارد شده است در اسرع وقت اقدام کند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

8 دیدگاه در “فرآیند تجمیع تشکیلاتی پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اعلام شد”

 1. ماهان گفت:

  ممنون دوست عزیز ، من خودم هم پیگیر شدم گفتن که فراخوان برقراره .امیدوارم که زودتر بتونیم نتیجه بگیریم . از دوستان خواهش می کنم که اگر خبر جدیدی گرفتن ما رو هم در جریان بذارن .

 2. ماهان گفت:

  دوست عزیز شما از کجا پرسیدید ؟ یعنی کسانی هم که برای واحدهای علوم تحقیقات در فراخوان شرکت کرده بودنددر واحدهی ادغام شده می توانند هیئت علمی بشوند ؟

 3. تیرداد گفت:

  این کد رشته هایی که تو سایت جذب دانشگاه آزاد برای واحد های علوم تحقیقات زده شده بوده همه دارای مجوز
  بودند. یعنی همش از بین میره؟

 4. تیرداد گفت:

  سلام
  تکلیف فراحوان هیات علمی پردیس ها جی میشه ؟

 5. مهدی گفت:

  با سلام
  متاسفانه بخش نامه های دانشگاه آزاد روز به روز شرایط را برای متقاضی های جذب هیات علمی بد تر میکنه.
  فرایند جذب که سالها طول میکشه آخرش هم یا پرونده گم میشه یا موافقط نمیشه. این تجمیع هم که دیگه نوبره چون واحد های تجمیع شده استخدام هیات علمی جدید که علوم تحقیقات ها اعلام کرده بودند قبول ندارند. متاسف هستم برای تصمیم گیرندگان. جذب را باید خود واحد مثل قبل انجام بده.

  • مریم گفت:

   من با جذب واحد مخالفم چون نتیجش جذب افزادی میشه که اولویت اصلیشون رابطه با قدرتهای داخل دانشگاهه صلاحیت علمی افراد در نظر گرفته نمیشه. من که چشم امیدم به مرکزه امسال دو جا مصاحبه رفتم که اولین بارم بود تو اون شهرها میرفتم هیچ پارتی ندارم اونجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *