کانال تلگرم اخبار هیات علمی

تعیین تکلیف وضعیت مسکن مهر استادان

معاون اداری مالی وزارت علوم از آخرین وضعیت مسکن مهر استادان طی سال جاری دانشگاه ها، بازنگری ۴ آیین نامه مهم دانشگاهی و اعمال اصلاحات در توزیع منابع مالی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین امید صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مهمترین و نخستین موضوع در دستور بررسی این معاونت گفت: مهمترین موضوعی که در بدو ورود به وزارت علوم آن را پیگیری کردیم آشفتگی و نابسامانی منابع انسانی بود. در این زمینه اختلافات و مشکلات عدیده ای در دانشگاه ها وجود داشت.

معاون اداری مالی وزارت علوم درباره استخدام ها گفت:  استخدام اعضای هیات علمی در دست پیگیری است. همه اقدامات در وزارت علوم آماده است و ما منتظر ابلاغ سهمیه ها از معاونت راهبردی ریاست جمهوری هستیم.

امید از بازنگری ۴ آیین نامه مهم دانشگاه ها خبر داد  و اظهار داشت: آیین نامه استخدامی اعضای غیر هیات علمی (کارکنان) عملیاتی سال گذشته به دانشگاه ها ابلاغ شد. آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه ها نیز در دست تهیه است و از شهریور ماه به منظور تصویب در هیات های امنای دانشگاه ها در اختیارشان قرار می گیرد. بازنگری آیین نامه ساختاری و تشکیلاتی وزرات علوم در مرحله نهایی شدن قرار دارد. این آیین نامه مشکلاتی داشت که با اصلاحات صورت گرفته چابک و کوچک سازی ساختارها و اصلاح فرآیندها در دستور کار قرار می گیرد. همچنین آیین نامه مالی معاملاتی دانشگاه ها نیز سال ها بود که مورد بازنگری قرار نگرفته بود و با وجود مشکلاتی که داشت در دانشگاه ها به اجرا در می آمد. این آیین نامه هم در دستور بازنگری قرار دارد و در گردهمایی شهریور ماه معاونان اداری- مالی دانشگاه ها درباره آن بررسی هایی صورت می گیرد.

امید درباره مسکن مهر اساتید به برخی جزئیات اشاره کرد و گفت: هیچ اقدامی برای اختصاص مسکن مهر به استادان نه در گذشته و نه هم اکنون در دستور کار نبوده است قرار هم نیست که در این زمینه هیچ سرمایه گذاری و تصمیمی گرفته شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تعیین تکلیف وضعیت مسکن مهر استادان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.