خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اصلاح شرایط نامناسب نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌های کشور

اصلاح شرایط نامناسب نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌های کشور

معاون اداری مالی وزارت علوم از شرایط نامناسب نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌های کشور خبر داد و گفت: دانشگاه‌ها اصلاح این شرایط را در برنامه جامع خود در نظر می‌گیرند.

محمدحسین امید معاون اداری مالی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، گفت: شرایط مطلوب وزارت علوم این است که به ازای هر عضو هیات علمی بیش از ۱۶ تا ۱۸ دانشجو نداشته باشیم ولی در حال حاضر نسبت دانشجو به استاد به بیش از ۴۰ نفر می‌رسد.

به گفته وی، حتی در برخی دانشگاه‌ها نسبت دانشجو به استاد حدود ۴۰۰ نفر است.

وی افزود:در رابطه با نسبت کارمندان به اعضای هیات علمی و دانشجویان نیز شرایط نامناسبی در دانشگاه‌ها وجود دارد به طوریکه در شرایط استاندارد باید به ازای هر عضو هیات علمی یک کارمند وجود داشته باشد ولی در حال حاضر در برخی دانشگاه‌ها این نسبت ۳ است.

وی ادامه داد: برای ساماندهی این وضعیت دانشگاه‌ها را موظف به تدوین برنامه جامع کرده‌ایم تا در برنامه جامع دانشگاه‌ها این مسائل و روش‌های حل آن مدنظر قرار گیرد.

امید همچنین در رابطه با ساماندهی رشته‌های دانشگاهی و ظرفیت‌ها نیز گفت: در برخی شهرستان‌های کشور در برخی رشته‌ها ظرفیت زیاد است و برخی رشته‌ها اینگونه نیست، به همین دلیل در برخی رشته‌ها به خصوص در دانشگاه‌های غیرانتفاعی صندلی خالی می‌ماند که این شرایط نیز باید با توجه به طرح آمایش سرزمین بهبود یابد.

 

همچنین ببینید

افزایش تسهیلات خرید و ساخت مسکن اعضای هیأت علمی علوم پزشکی

افزایش تسهیلات خرید و ساخت مسکن اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی به مبلغ …

۲ دیدگاه

  1. پس چرا میان میگن جذب هیئت علمی نداریم؟؟
    پس چرا تکلیف پرونده هایی که سالهای قبل اقدام کردند هنوز معلوم نیست؟؟
    هم میخوان بگیرن هم نمیخوان بگیرن…

  2. یکبار همین آقا میاد میگه امسال استخدام نداریم، بورسیه ها قابل قبول رو هم بدون هیچ گونه شفاف سازی به ابهام برده اند. و امروز داره میگه استاد کم داریم!!!! موندم اینها باکی مشورت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *