خانه » جذب هیئت علمی وزارت بهداشت و درمان » توقف دو ساله بورس خارج علوم پزشکی

توقف دو ساله بورس خارج علوم پزشکی

معاون امور بورسهای مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به توقف دو ساله بورس خارج وزارت بهداشت گفت: دو سال است که وزارت بهداشت به علت محدودیت های مالی و احساس عدم نیاز اعزام به خارج نداشته است.

سید محمدعلی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در حال حاضر دو سال است که وزارت بهداشت به علت محدودیت های مالی و احساس عدم نیاز به جهت رشد و توسعه مقاطع مختلف پزشکی در کشور، اعزام به خارج از کشور نداشته لیکن با توجه به سند رشته مقطع هایی که تازه ارائه شده در برخی رشته های بین رشته ای نیاز به اعزام دانشجو وجود دارد.

حسینی اظهار داشت: در حال حاضر سیاست وزارت بهداشت عدم اعزام به خارج جز در موارد خاص است . چرا که سعی شده است نیاز کشور در رشته های مختلف علوم پزشکی بر اساس برنامه های مشترک آموزشی و تعامل دانشگاه های داخل و خارج و تبادل استاد و دانشجو میان دو دانشگاه تامین شود.

وی درباره محدودیت کشورها برای اعزام دانشجوی بورسیه خاطرنشان کرد: محدودیت هایی در کشور که برای اعزام وجود دارد اما در صورتی هم که اعزام صورت بگیرد با توجه به محدودیت رشته و کشور ، باید رشته های خیلی خاصی باشد که در داخل نداشته باشیم.

معاون امور بورسهای مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت درباره تغییر مدت زمان فرصت های مطالعاتی از ۶ ماه به ۹ ماه گفت: متاسفانه به علت محدودیت مالی و اعتبارات معاونت آموزشی وزارت بهداشت همان فرصت ۶ ماهه را نیز نتوانسته ایم به بسیاری از افراد بدهیم . در سال قبل کمتر از ۵ نفر توانسته اند از این فرصت استفاده کنند و اگر همین روند ادامه پیدا کند با همین بودجه امسال هم هیچ اعزامی نخواهیم داشت.

حسینی یادآور شد: ما معتقدیم فرصت های مطالعاتی یک تعامل بین بخشی میان دانشگاهها ایجاد می کند اما محدودیت های مالی به شدت دست ما را بسته است.

همچنین ببینید

انتشار فراخوان جذب هیأت علمی پزشکی در بهمن ماه ۹۷

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت از انتشار فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *