کانال تلگرم اخبار هیات علمی

رقابت شدید منجر به کیفی شدن “جذب اعضای هئیت علمی” می‌شود

مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران گفت:با توجه به افزایش ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری مشکلاتی بر سر راه جذب بورس داخل در دانشگاههای رخ می‌دهد و این در حالی است که فارغ التحصیلان دکتری باید به این نکته توجه داشته باشند که تنها محل خدمت آنها دانشگاهها نیست.
وی افزود: یکسری از فارغ‌التحصیلان در دانشگاهها به عنوان عضو هیئت علمی جذب می‌شود و سایر افراد باید در بخشهای صنعتی و خدماتی جذب شوند.
صدیقی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص اینکه دانشجویان رشته‌های علوم انسانی که باید در دانشگاهها جذب شوند، در سایر ارگانهای صنعتی و تولیدی امکان جذب وجود ندارد، اظهار داشت: هم اکنون رقابت بسیار زیاد است و ما هم در این مسیر رقابت، مجبوریم فعالیت و جذب را به صورت کیفی‌تر انجام دهند تا بهترین افراد وارد شوند، چنانچه هم اکنون معدل ۱۵ در کارشناسی و ۱۷ برای کارشناسی ارشد، متقاضیان ورود به دکتری براساس سازمان سنجش تعیین شده است چرا که این افراد قرار است، عضو هئیت علمی دانشگاه شوند و باید در قابلیت کامل را دارا باشند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

2 دیدگاه در “رقابت شدید منجر به کیفی شدن “جذب اعضای هئیت علمی” می‌شود”

  1. ﻋﻤﺮ ﺑﺮ ﺑﺎﺩ ﺭﻓﺘﻪ گفت:

    ﭼﻘﺪﺭ ﺭاﺣﺖ ﻣﺒﺒﺮﻳﺪ و ﻣﻴﺪﻭﺯﻳﺪ!

  2. رتبه چهار دکتری گفت:

    کدام صنعت برادر؟ کدام جذب؟
    کاش درس نمی خوندیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.