کانال تلگرم اخبار هیات علمی

تایید یکسان‌سازی حق‌الزحمه هیات علمی دانشگاه آزاد توسط رئیس هیات امنا

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد از تایید بخشنامه یکسان‌سازی حق‌الزحمه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد با سایر دانشگاه‌های دولتی از سوی رئیس هیات امنای این دانشگاه خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری فارس، ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد از تایید بخشنامه یکسان سازی حق الزحمه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد با سایر دانشگاه‌های دولتی برای راهنمایی و مشاوره دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی ریاست هیات امنای این دانشگاه خبر داد.

وی گفت: رئیس هیات امنا دانشگاه آزاد از صدور این بخشنامه در اجرای سیاست‌های این دانشگاه برای یکسان سازی حقوق اعضای هیات علمی آن با سایر دانشگاه‌های دولتی و افزایش کیفیت فعالیت‌های پژوهشی و جلب همکاری اعضای هیات علمی سایر دانشگاه‌ها قدردانی کردند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد افزود: براساس این بخشنامه افزایش ۱۰۷ درصدی در حق‌الزحمه استادان راهنما و مشاور پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری تخصصی در مقایسه با بخشنامه‌های پیشین انجام شده است.

واشقانی فراهانی با بیان اینکه پرداخت یک مرحله‌ای حق‌الزحمه با توجه به افزایش حقوق سالانه عضو هیات علمی افزایش پایه و ارتقای مرتبه احتمالی ایشان بار مالی اضافی برای واحدهای ایجاد می‌کند که با اهداف اقتصادی و تامین منابع مالی واحدها در تضاد است، تصریح کرد: انتظار می رود با چند مرحله‌ای کردن پرداخت‌ها بر اساس برون داد پایان نامه‌ها و رساله‌ها از نظر تولیدات علمی، سهم دانشگاه آزاد در توسعه نظام علم و فناوری کشور افزایش یابد.

وی همچنین در توضیح پرداخت‌های چند مرحله‌ای در برخی از دانشگاه‌ها گفت: در دانشگاه‌های دولتی حق الزحمه دکتری در ۴ مرحله و در برخی از دانشگاه‌ها حق‌الزحمه پایان‌نامه‌ها نیز در ۲ مرحله پرداخت می‌شود و روش کاملا معمولی است.

واشقانی فراهانی ادامه داد: پرداخت حق الزحمه با شیوه کنونی یعنی نیمی از آن با همان تعهدات پیشین باعث افزایش حداقل ۱۵ تا ۲۰ درصدی حق الزحمه در مقایسه با شیوه قبلی خواهد شد که البته اگر استاد راهنما می‌خواهد از نیمه دیگر حق الزحمه خود برخوردار شود باید به تعهدات مربوط در قبال آن عمل کند، در غیر اینصورت اجباری برای ارائه مقاله وجود ندارد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد با تاکید بر ضرورت افزایش شیب رشد مقاله‌های این دانشگاه، تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه و رویکرد مدیریت دانشگاه برای ارتقای جایگاه علمی دانشگاه این بخشنامه به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برای تولید علم و بالا بردن سهم دانشگاه آزاد در تولید علم در سطح ملی و بین‌المللی تهیه شده است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تایید یکسان‌سازی حق‌الزحمه هیات علمی دانشگاه آزاد توسط رئیس هیات امنا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.