کانال تلگرم اخبار هیات علمی

کم نیازترین و پرنیازترین استانها به هیأت علمی دانشگاه

معاون مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد که دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استانهای تهران و کردستان به ترتیب دارای بیشترین و کمترین نیاز در جذب هیأت علمی هستند.

امین حکیم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات در فراخوان بهمن ماه جذب هیأت علمی تا ۳۰ بهمن ماه تمدید شده، تاکید کرد: داوطلبان به خاطر داشته باشند پیش از پرداخت وجه ثبت نام ابتدا نسبت به مشاهده نیازهای اعلام شده توجه کنند، در صورتی که نیازها با شرایطشان مطابقت دارد نسبت به پرداخت وجه اقدام کنند.

وی همچنین درباره پر طرفدارترین رشته ها در فراخوان جذب بهمن ماه بر اساس آماری که تاکنون اعلام شده، اظهار داشت: ۲۳۱ رشته تحصیلی توسط دانشگاهها و مراکز آموزش عالی اعلام نیاز شده است و رشته مهندسی کامپیوتر با ۶۱۸ نیاز پرطرفدارترین رشته تاکنون شناخته می شود.

حکیم درباره کم تعدادترین رشته ها در اعلام نیاز، گفت: برای ۳۶ رشته از جمله برخی رشته های فنی مهندسی، مهندسی سواحل، ژنتیک، خودرو، راه آهن همچنین برخی رشته های علوم انسانی از جمله فلسفه هنر، امور بانکی، فلسفه علم یک نیاز اعلام شده است.

به گفته معاون مرکز جذب وزارت علوم، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان تهران با ۱۶۸۰ نیاز، پرنیازترین مرکز آموزشی و دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان کردستان با ۱۴ نیاز دارای کم نیازترین مراکز آموزش عالی معرفی می شوند.

حکیم همچنین درباره آخرین وضعیت بررسی پرونده های متقاضیان جذب هیأت علمی شهریورماه سال جارِِی، خاطرنشان کرد: دانشگاهها در حال بررسی پرونده ها هستند و نتایج نهایی دانشگاهها به صورت آن لاین در سامانه مرکز جذب به منظور مشاهده توسط داوطلبان، نمایش داده می شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

5 دیدگاه در “کم نیازترین و پرنیازترین استانها به هیأت علمی دانشگاه”

 1. مهري گفت:

  خیلی جالبه کسی که کارشناسی که اصول تربیت بدنی رو نخونده باشن فقط ارشد و دکترا را بخونن و راحت بشن هیات علمی دانشگاه اونم چون پول دارن دانشگاه بین الملل خوندن وای به حال این علم واقعا جای تاسف داره

 2. زهرا گفت:

  آخه استانی هم اعلام نکردن.

 3. زهرا گفت:

  دانشگاه یاسوج برای هیچ رشته ای اعلام نیاز نکرده این یعنی چی؟پس چرا دانشگاه کردستان کم نیاز ترین معرفی شده!!

 4. مهر گفت:

  دانشگاه یزر اصلا اعلام نیاز نکرده!!! یعنی واقعا هیچ نیازی نداشته است؟!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.