خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » الزام دانشگاه ها به جذب ۱۰ درصد اعضای هیات علمی ایثارگر

الزام دانشگاه ها به جذب ۱۰ درصد اعضای هیات علمی ایثارگر

مدیرکل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بر اساس ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه، دانشگاه ها و مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی مکلف هستند ۱۰ درصد اعضای هیات علمی مورد نیاز خود را از بین ایثارگران جذب و یا تبدیل وضعیت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حسن شهرکی پور با بیان مطلب فوق در خصوص چگونگی جذب دانشجویان شاهد و ایثارگر به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه اظهار داشت: پس از تصویب بند (ز) و (ه) ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص جذب اعضای هیات علمی و بورس دانشجویان مقطع دکتری، با برگزاری جلسات هماهنگی و تعامل با وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گام های مثبتی در جهت تحقق قانون برداشته است.

شهرکی پور افزود:۶۲۳ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگری که دارای مدرک کارشناسی ارشد بودند و از لحاظ علمی در زمره ممتازین و نخبگان محسوب می شدند به منظور ادامه تحصیل در مقطع دکتری بر مبنای قانون و فرآیند جذب در دانشگاه ها و مراکز آموزشی مشغول به تحصیل شده اند.

مدیرکل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: از ابتدای اجرای قانون برنامه پنجم توسعه بیش از ۶۳۷ نفر از جامعه شاهد و ایثارگری دارای مدرک دکتری، جذب و یا تبدیل وضعیت به هیات علمی دانشگاه ها شده اند.

وی در خصوص نوع دانشگاه‌ها و تعداد اعضای هیات علمی جذب شده در دانشگاه‌ها خاطر نشان کرد: دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم ۴۶۱ نفر را جذب کرده اند و دانشگاه های تحت پوشش وزارت بهداشت نیز ۷۸ نفر، دانشگاه پیام نور ۹۸ نفر را تا کنون جذب و یا تبدیل وضعیت به هیات علمی کرده است.

شهرکی پور افزود: در سال ۹۲ نیز با مرکز جذب اعضای علمی تعامل خود را ادامه خواهیم داد و انتظار ما این است که با توجه به تکالیف قانونی و مدت باقی مانده از برنامه پنجم توسعه،جذب فارغ التحصیلان با شتاب بیشتری انجام شود.

همچنین ببینید

تصویب شیوه‌نامه حضور اساتید دانشگاه علامه در دوره‌های پسادکتری

شیوه‌نامه شرکت اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در دوره‌های پسادکتری با در تصویب هیئت …

۵ دیدگاه

  1. اگه دولت تصمیم بگیرد به هر کدوم از این عزیزان ماهانه چند میلیون تومان بدون انجام هیچ کاری بدهد، حقشان است و کسی اعتراض نمی کند! ولی در جاهایی که رقابت بر اساس شایستگیهای علمی افراد باید صورت بگیرد چنین سهمیه هایی عدالت نیست! فکر کنید استاد سر کلاس تسلط کافی نداشته باشد اما چون فرزند شهید است دانشجویان باید تحملش کنند!! کدام دانشجویی حاضر است با استادی که رزومه قوی ندارد پایان نامه بردارد فقط به دلیل ایثار گر بودن؟

  2. خب آقا بهرام خودشونهم ذکر کردن از بین استعداد های درخشان …..پس شرایط علمی رو دارن…بعدش به نظرم حقشونو….به خاطر اوناست که ما الان با خیال راحت زندگی میکنیم…

  3. آقا بهرام یادت باشه اگه همین ها نبودند شما الان شکل عراقی ها بودیذ!!!!!
    پس قطعآ قانون هست و حقشان هست%

  4. سلام
    همه شون نه اما خدایی کجا بودی آقا بهرام زمانی که اونا به پای شما-کشورت و دینت سوختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *