کانال تلگرم اخبار هیات علمی

اختیار و استقلال دانشگاهها در جذب هیأت علمی رعایت می شود/ راه شکایت باز است

رئیس مرکز جذب وزارت علوم در پاسخ به این انتقاد که استقلال دانشگاههای کشور با متمرکز شدن زیر سوال رفته، تاکید کرد: دانشگاهها محور و حلقه اولیه و اصلی در فرآیند جذب هیأت علمی هستند.

محمدرضا مردانی در گفتگو با خبرنگار مهر، تاکید کرد: در فرآیند کنونی جذب اعضای هیأت علمی نه تنها از اختیارات و نقش دانشگاه ها کم نشده بلکه هیأت های اجرایی جذب دانشگاه ها محور و حلقه اصلی فرآیند جذب هیأت علمی به شمار می آیند، افرادی که از فرآیند جذب شناخت کافی دارند و در این مسیر با مرکز همراهی داشته اند، فرآیند جذب اعضای هیأت علمی را از نظر سرعت، دقت و کیفیت قابل قبول ارزیابی می کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

6 دیدگاه در “اختیار و استقلال دانشگاهها در جذب هیأت علمی رعایت می شود/ راه شکایت باز است”

 1. محمد گفت:

  آقای مردانی یا شما نویسنده داستانهای علمی تخیلی هستی یا ما رو سرکار گذاشتی

 2. مهدی گفت:

  با سلام.
  واقعا برای نظام آموزشی متاسفم.با رزومه و سابقه طولانی در تدریس و استقبال قوی دانشجو ها تو آموزشگاه های آزاد عالی،اصلا دعوت به مصاحبه نشدم.واقعا که .به جرات و به صراحت میگم .۸۰% اساتید حسابداری در دانشگاه ها بی سوادند و یا قدرت بیان ضعیف دارند.بابا جان تدریس یک حرفه و هنره ،داشتن عنوان مدرس نمیسازه.این درد دانشجویان خودم هست که میگم

 3. رضا گفت:

  به آقای دکتر مردانی بگید ما اعتراض هم گذاشته ایم هیچی توی این شکایات نیست چون شما اصولی به شکایات رسیدگی نمیکنید و اعتراض ما را میفرستید درست پیش کسی که ما بر کارکرد و بی عدالتی او اعتراض داریم. البته ناگفته نماند همان زمان که برای اعتراض هم مراجعه کردیم برخورد و صحبتهای بخش نظارت نشان داد که شما کاملاً مطلعید و نمیخواهید اقدام درست را کنید چون واقعاً سرتان برای ما درد نمی کند که چه بلایی سر ما خواهد آمد. شما تمام اختیار را به رئیس دانشگاه داده اید و خدا می داند این از خدا بی خبران چه جنایاتی که در حق جامعه علمی نمیکنند. فردی که اگر آزمون دکتری اینقدر مسخره نمیشد تا ابد چشمش دکتری نمی دید الان روزی که دکتری قبول شده از طریق رئیس دانشگاه بورسش تضمین شده هست و امتیاز گروه علمی اصلاً اهمیتی ندارد. ما اگر ریش نداریم لااقل از خدا و روز قیامتمان میترسیم ولی این رئیس دانشگاه هایی که داریم ریش دارند ولی خدا و روز قیامت ندارند

 4. رضا گفت:

  کاملا درسته آقای مردانی اگر دوست دارند با فرایند جذب بیشتر آشنا شوند خودشان در قالب یک داوطلب با رزومه قوی ثبت نام کنند تا متوجه شوند چه میگذرد و آنوقت ادای آدمهای مطلع را در نخواهند آورد. جناب مردانی فرایند جذب با مدیریت شما در بدترین وضعیت خود قرار دارد کوتاه بیایید.

 5. علی گفت:

  ما باید دردمون را به کی بگیم؟!
  به خاطر اینکه یک مقطع تحصیلی از ۳ مقطع دانشگاهی را (ارشد را) دانشگاه آزاد بودم دانشگاه جتی به مصاجبه مرا دعوت نمیکند؟ در صورتی که اگر به مصاجبه دعوت میشدم و رد میشدم مشکلی نداشتم.
  لطفا بگید این مسیله چطوری قابل پیگری است. یعنی حتی نباید فرصت دفاع از خودت داشته باشی
  مگه جرم کردیم رفتیم دانشگاه آزاد (اونم دانشگاه آزاد درجه یک) اونجا هم که شاگر اول شدم
  آخه ادم دردش را به کی بگه

 6. ایمان گفت:

  با سلام
  قطعا در حال حاضر هم کاملا دانشگاه ها مستقل هستند، زیرا هر فرد مورد نظر را می گیرند . افراد با رزومه قوی را حذف و فرد مورد علاقه گروه را می گیرند. امروز به جایی رسیدیم که اطلاعات علمی و توانایی های علمی مهم نیست، اسم دانشگاه دکتری مهم است! بیسواد باش اما در دانشگاه دارای اسم باش! خدا به داد همه برسد آقای مردانی که اطلاعی هم از اوضاع جذب اصلا ندارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.