خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » دلایل عدم جذب برخی متقاضیان هیئت علمی

دلایل عدم جذب برخی متقاضیان هیئت علمی

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا به تشریح برخی دلایل عدم پذیرش متقاضیان جذب هیأت علمی اشاره کرد.

مردانی درباره عدم جذب برخی از متقاضیان، گفت: افرادی که شرایط جذب در دانشگاه‌های بزرگ و اصلی را ندارند و در عین حال فقط تمایل دارند در این دانشگاه‌ها جذب شوند، موفق نخواهند بود و باید دانشگاه‌های دیگر و جوانتر را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه در دانشگاه گروه خاصی تعیین کننده تایید متقاضیان نیست، تصریح کرد: در فرآیند بررسی پرونده‌ها هم دانشگاه و هم گروه آموزشی نقش دارند که امتیازات را بر اساس ۱۷ شاخص مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی می‌کنند، همچنین افراد دیگری که امین هیات مرکزی جذب و از اساتید برجسته دانشگاه هستند توانمندی مهارتی و صلاحیت اخلاقی متقاضیان را بررسی می‌کنند.

وی تاکید کرد: آزادی عمل در انتخاب محل خدمت و شایسته سالاری در جذب افراد نخبه و اولویت دار از مسائلی بوده که در سال‌های اخیر افراد به آن توجه داشته‌اند.

مردانی با بیان اینکه در مقطع Phd همچنان نیاز دانشگاه‌ها دو تا سه برابر ثبت‌نام‌هاست، گفت: در عین حال تمرکز برخی از متقاضیان بر روی یک یا چند دانشگاه پرمتقاضی است که امکان جذبشان در این دانشگاه‌ها فراهم نمی‌شود، بنابراین در حال حاضر نیاز دانشگاه‌ها به هیات علمی مقطع دکتری به جز در چند رشته خاص اشباع شده است بیشتر از تقاضا است.

همچنین ببینید

اجرای فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه آزاد در صنایع داخلی

مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم از سال آینده فرصت مطالعاتی اعضای …

۵ دیدگاه

 1. با سلام.بنده دانشگاه های درجه سه را انتخاب کردم اما آنها هم درخواست را رد می کنند.

 2. با سلام.بنده چند سال است که در سایت جذب وزارت علوم ثبت نام کردم و هنوز هیچ خبری نیست.بنده دکترای ادبیات دارم .و هر نیمسال منتظر می مانم اما خبری نیست و نیمسال دیگر فرا می رسد و باید ۱۸ تومان به حساب بریزیم و باز منتظر و منتظر و …و دریغ از یک پیامک

 3. سلام
  روند جذب دانشگاه فرهنگیان بسیار کند است به طوریکه افرادی که در فراخوان شهریور ۹۱ شرکت کرده اند هنوز به مصاحبه دعوت نشده اند. چرا مرکز جذب هیچ تذکری به روند جذب این دانشگاه نمی دهد؟یک جورایی بلاتکلیف هستیم. من فرهنگی و با ۱۹ سال سابقه و ذکتری یکی از گرایش های پزشکی دانشگاه تربیت مدرس را دارم و تمایل دارم در دانشگاه فرهنگیان استان محل سکونت خودم جذب شوم و می دانم که در رشته من پردیس خواهران استان حتی یک نیرو موظف چه دکتری و چه کارشناس ارشد موظف ندارد. این در در حالی است که یکی از دانشگاههای وزارت بهداشت که در استان دیگری است اعلام کرده اند که روند جذب من در جریان است. کاش دانشگاه فرهنگیان زودتر تکلیف را مشخص می کرد تا من مجبور نبودم جذب دانشگاه دور از خانواده شوم. خواهش میکنم ازاین دانشگاه بخواهید متقاضیان را هر چه زودتر از بلاتکلیفی نجات دهند.
  با تشکر

 4. پس اگه تقاضاهای دکتری برای جذب بیش از نیاز های دانشگاه ها هست، چرا اینقدر ظرفیت پذیرش دکتری در دانشگا ها رو هر ساله با لا می برین؟ ارزش دکتی رو به لجن کشیدین !

  • واسه اینکه براشون مقاله بدیم و به آمار مقاله های ما بنازن!
   خودشون هم میدونن که فقط دانشجوهای دکتری و ارشد هستند که تحقیق می کنند و کار علمی میکنن. اساتید که دنبال دو دو تای زندگی هستن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *