کانال تلگرم اخبار هیات علمی

حدف شرط استخدام رسمی برای اخذ بورسیه در دانشگاه آزاد

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رویکرد و اقبال مردم به تحصیل در این دانشگاه افزایش یافته است.

 

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، “حسین بلندی” در جمع خبرنگاران استان، افزود: سال گذشته میزان ثبت‎نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد به ۵۴ درصد رسید، در حالی که پیش از این ۴۴ درصد بود . این رشد نشان‌دهنده افزایش رویکرد مردم به تحصیل در این دانشگاه است.

 

وی با اشاره به بازنگری برنامه‎های دانشگاه آزاد و ارسال آن به واحدها، گفت: پرداختن به موضوعات جدید درسی و تشکیل شورای برنامه‎ریزی آموزشی و درسی در استان‎ها، از دیگر برنامه‎های این دانشگاه است.

 

وی با بیان ایانکه برگزاری دوره‎های کوتاه‌مدت تخصصی به واحدها پیشنهاد می‌شود، همچنین افزود: در بحث جذب و بورسیه تحصیلی از خردادماه سال گذشته ۳۴۴۲ پرونده بررسی و با بیش از ۱۰۰۰ پرونده موافقت شد.

به گفته معاون دانشگاه آزاد، هم‎اکنون شمار مربیان بورسیه دانشگاه به ۱۳ هزار مربی رسیده است البته شمار بورسیه مربیان و دانش‌یاران دانشگاه باید با یک رویکرد و کنترل افزایش یابد و در همین راستا نیز بهترین شرایط مهیا شده است. به عنوان مثال شرط استخدام رسمی از آن حذف شد.

 

وی همچنین گفت: بیش از ۱۴۰۰ مربی به رتبه استادیاری ارتقا یافته‎اند که تمام این مراحل با یک برنامه‌ریزی و ارزیابی مشخص انجام می‌گیرد.

 

بلندی با بیان اینکه ۱۵۹۱ رشته‌محل مشروط در دانشگاه وجود دارد همچنین اظهار کرد: ۱۷۱۸ رشته‌محل جدید تویز دانشگاه آزد تصویب و برای تایید نهایی به شورای گسترش آموزش عالی ارسال شده است.

 

وی همچنین اعلام کرد: طی روزهای آینده از ۳۱ سند برنامه فعالیت آموزشی پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی خواهد شد.

بلندی در خاتمه اظهار کرد: دانشگاه آزاد ۴۳۲ واحد بدون مرزی و ۲۷ هزار و ۵۵۲ عضوهیئت علمی دارد همچنین بیش از ۵۰ هزار نفر در این دانشگاه به صورت حق‎‏التدریس فعالیت می‎کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “حدف شرط استخدام رسمی برای اخذ بورسیه در دانشگاه آزاد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *